Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

ŠKODA poprvé v historii zvítězila ve WRC 2

Po Volkswagenu se titulu v rallye dočkala i ŠKODA. Finská posádka Esapekka Lappi a Janne Ferm zvítězila v kategorii WRC 2. Dvojice továrního týmu ŠKODA si titul v hodnocení jezdců a spolujezdců ve FIA Mistrovství světa v rallye zajistila až v posledním závodě.

img

V kategorii WRC bylo o vítězích rozhodnuto již dva závody před koncem, v kategorii WRC 2 se rozhodovalo až poslední zastávkou v Austrálii. Čerství mistři světa přitom sezonu nezačali úplně ideálně. Dvě třetí místa ve Švédsku a Polsku za naprostý neúspěch označovat nelze, ale deváté místo z Itálie bylo jistým zklamáním, naštěstí do konce sezony poslední. Pak už totiž byli "létající Finové" Lappi/Ferm třídou sami o sobě a zaslouženě se stali mistry světa. S vozem ŠKODA Fabia R5 letos vyhráli 10 ze 13 podniků WRC 2. Pro značku ŠKODA je to jeden z největších úspěchů v její 115leté motorsportové historii. V roce 2011 vyhrál Juho Hänninen s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000 sérii S-WRC, jež byla předchůdcem WRC 2. Zisk letošního titulu je tedy pro značku ŠKODA dalším milníkem.