Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

Modernizace se dočkala i ŠKODA Rapid


Po čtyřech letech na trhu čeká na modely ŠKODA Rapid a Rapid Spaceback důkladná modernizace. Výsledek budeme moci ohodnotit jak jinak než na Ženevském autosalonu. Změny se dotkly vzhledu, techniky i výbavy. Hlavní novinkou jsou nové motory 1,0 TSI s nízkými emisemi, úsporným provozem a zároveň dobrou dynamikou.

img

Na první pohled jsou viditelné inovace na přídi, kde jsou modifikované mlhové světlomety umístěny do nově tvarované spodní části nárazníku. V předních světlometech mohou být nově bixenonové výbojky. Na přání jsou dodávána rovněž LED světla pro denní svícení, přemístěná nově do hlavního světlometu ve formě světelného pásu s integrovanou funkcí směrového světla. I zadní světlomety doznaly změn – krycí skla jsou zatmavená a jsou také dostupná s technologií LED. Potenciální majitelé si budou při výběru kol vybírat z nabídky rozšířené o šest nových designů.

Modernizace se projevila i ve vnitřním prostoru modelu v podobě nových dekoračních lišt, výdechů v palubní desce, přístrojů před řidičem nebo ovládání manuální klimatizace. Důkazem mladoboleslavské filozofie „Simply Clever“ jsou pak dvě USB zásuvky v zadní části vozu, díky kterým lze nabíjet telefony a jiné přenosné přístroje, držák multimédií ve střední konzoli, oboustranná podložka do zavazadlového prostoru nebo různé držáky nápojů. Nově budou moci majitelé modelu Rapid využívat služby Care Connect. Ta nabízí automatické tísňové volání nebo včasné zaslání servisních dat vozidla před termínem prohlídky do vybraného servisu ŠKODA. Pomocí aplikace ŠKODA Connect App se už nebudete muset vrátit k vozu zkontrolovat, jestli jste zavřeli okna, dveře nebo přemýšlet, jakou zásobu pohonných hmot máte v nádrži. Jednoduše vše zjistíte na svém chytrém telefonu díky této aplikaci.

Poprvé od zahájení výroby bude ŠKODA Rapid k dostání s litrovým přeplňovaným zážehovým motorem 1,0 TSI, a to ve dvou výkonových verzích. Slabší tříválec má výkon 70 kW (95 k) a maximální rychlost 187 km/h. Silnější z dvojice disponuje výkonem 81 kW (110 k) a maximální rychlostí až 200 km/h. V nabídce ovšem zůstaly i zbylé tři pohonné jednotky – benzinová 1,4 TSI (92 kW) a dieselové 1,4 TDI (66 kW) a 1,6 TDI (85 KW).  


Zpět do archivu