Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

V Ženevě se představí i nová ŠKODA CITIGO


Svou premiéru si na březnovém autosalonu v Ženevě odbude i modernizovaný nejmenší model automobilky ŠKODA AUTO – CITIGO. Změny proběhly jak v exteriéru vozu, kde se můžeme těšit na novou příď, tak i interiér. V Porsche Plzeň půjde nové CITIGO objednávat již v průběhu dubna. První vozy ke svým majitelům dorazí počátkem června.

img

Exteriér

Nový svěží vzhled získalo CITIGO díky přepracované kapotě, nové masce chladiče v typickém designu ŠKODA, upravenému nárazníku a pozměněným mlhovým světlům. Zadní skupinové svítilny jsou zatmavené i pro výbavu Ambition, přední světlomety jsou vybavené LED světlem pro denní svícení a mlhová světla mohou mít na přání dodávanou Corner funkci. Při rychlostech do 40 km/h si při odbočování tato funkce zapne automatiky pravé nebo levé mlhové světlo a osvítí tak prostor, do kterého řidič míří. Exteriér je možno doladit novými patnáctipalcovými koly z lehkých slitin ve stříbrné a antracitové kombinaci pro výbavu Style nebo novým odstínem vrchního laku Kiwi.

Interiér

Jasně a přehledně – dvě slova naprosto vystihující provedení a uspořádání palubních přístrojů. Sdružený přístrojový panel má nový design a je dostupný ve dvou verzích. Sedadla mají integrovanou opěrku hlavy. Na volitelně dodávaném kůží obšitém multifunkčním volantu je možné ovládat i rádio a telefon. Uvnitř modelu nalezneme navíc plno Simply Clever řešení. Ať už se jedná o držáky lahví o objemu až jednoho litru nebo multimediálních zařízení ve středovém panelu. Síťky v zavazadlovém prostoru o objemu 251 litrů, který patří k největším ve své třídě, nabízí rovněž řadu možností k uložení různých drobností. 

Move&Fun

Pro operační systémy iOS a Android je připravena aplikace Move&Fun, která nabízí další možnosti pro využití dodatečných funkcí. Upevněním do držáku se mobilní telefon spojí se systémem infotainmanetu na bázi Bluetooth. Díky tomu se dostaneme na kontakty i playlisty uložené v telefonu. Nedílnou součástí aplikace je také navigace. Součástí je aplikace DriveGreen, která pomáhá řidiči v dosažení hospodárného stylu jízdy. 

Tři moderní tříválcové motory

Nové CITIGO může být poháněno třemi pohonnými jednotkami. Dvě z nich jsou benzinové agregáty, jedna je s úpravou na provoz na zemní plyn nebo benzin. Základem je motor 1,0 MPI o výkonu 44 kW (60 k). Druhým benzinovým motorem je 1,0 MPI o výkonu 55 kW (75 k). Nakonec je možné si vybrat variantu 1,0 G-TEC s výkonem 50 kW (68 k). 

 


Zpět do archivu