Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

ŠKODA FABIA dostane nový dynamický tříválec


ŠKODA v modelech FABIA a FABIA COMBI nahrazuje dosud používaný agregát o objemu 1,2 litru. Nově bude oba modely pohánět dynamický tříválec 1,0 TSI. A kde jinde obě karosářské verze s novým motorem představit, než na nadcházejícím Mezinárodním autosalonu v Ženevě.

img

Nový motor nabízí vyšší výkon i točivý moment a zároveň nižší spotřebu než jeho předchůdce. Výkon vzrostl u základní varianty z 66 kW na současných 70 kW (95 k). Silnější verze má i nadále výkon 81 kW (110 k), disponuje však vyšším točivým momentem 200 Nm. Společným pro obě pohonné jednotky jsou lepší dynamické parametry a o 6 % nižší spotřeba. Nízké spotřebě pomáhá i olejové čerpadlo s plynule regulovatelným výkonem, které dodávaný tlak neustále přizpůsobuje aktuálnímu zatížení motoru.  Tříválcový motor je díky kompaktní konstrukci a lehké klikové skříni lehčí o 10 kilogramů. Kombinace vyvážených komponentů klikového mechanismu, pístů z hliníkové slitiny a kovaných ojnic zaručuje tichý a kultivovaný chod motoru. 

Základní jednotka je dodávána s manuální pětistupňovou převodovkou a může dosáhnout maximální rychlosti až 185 km/h v případě krátké verze a 187 km/h v případě prodloužené verze karoserie. Silnější motor je standardně dodáván se šestistupňovou manuální převodovkou. Zvýšení jeho točivého momentu ocení řidiči zejména při akceleraci na dálnicích a v mimoměstském provozu. Nejvýrazněji se lepší pružnost projevuje ve spojení s volitelně dodávanou sedmistupňovou převodovkou DSG. 

Jak už bývá zvykem u modelů mladoboleslavské automobilky, i modely FABIA a FABIA COMBI nabízí bezpečnostní a asistenční systémy převyšující běžnou nabídku ve třídě malých vozů. Za zmínku stojí Front Assist s integrovanou funkcí nouzové brzdy nebo adaptivní tempomat. Jedinečnost zaručuje i dostupnost řady komfortních prvků, ať už se jedná o bezklíčový systém KESSY nebo přední a zadní parkovací senzory. Úplnou novinkou pro modelovou řadu FABIA jsou služby Care Connect, pomocí kterých lze prostřednictvím zabudované SIM karty například kontaktovat linku pomoci při poruše, zaslat do vybraného servisu ŠKODA relevantní servisní data před termínem prohlídky nebo z pohodlí domova zkontrolovat zavření oken a dveří na svém chytrém telefonu. 


Zpět do archivu