Nové vozy

Předváděcí vozy

Ojeté vozy

První střípky z Frankfurtu 2017


Mezinárodní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem se kvapem blíží a už nyní je zřejmé, že se máme na co těšit. ŠKODA přiveze do Frankfurtu SUV, konkrétně model Karoq, jehož předprodej byl již zahájen. Vedle toho zažije evropskou premiéru VISION E – první studie ŠKODA s čistě elektrickým pohonem a automatizovaným řízením úrovně 3.

img

ŠKODA KAROQ 

Model Karoq již měl světovou premiéru, kterou mohla veřejnost sledovat živě na internetu. Ve Frankfurtu si ho tak budou moc prohlédnout zblízka všichni návštěvníci. Model Karoq bude jako první vůz značky ŠKODA vybaven individuálně programovatelným digitálním přístrojovým panelem. Zatím byly po světové premiéře reakce na menšího sourozence modelu Kodiaq velice pozitivní a určitě nikoho nepřekvapí, pokud tomu po autosalonu ve Frankfurtu nebude jinak. 

ŠKODA VISION E

Od premiéry v Šanghaji prošel design studie VISION E dalším vývojem, který se projevil zejména na přídi vozu. Nejnápadnějšími vizuálními detaily jsou chybějící sloupek B, proti sobě se otevírající dveře a čtyři samostatná, otočná sedadla. VISION E znamená velký krok směrem k digitální budoucnosti a nové úrovni konektivity. Každý pasažér má vlastní monitor a schránku s Phoneboxem, která indukčně nabíjí chytré telefony. Integrované kamery přenáší obraz dění kolem vozu, zatímco ty palubní neustále sledují řidiče, jeho aktuální kondici a pozornost. VISION E je poháněna elektromotory se systémovým výkonem 225 kW (306 k). Na jedno nabití by měl být vůz schopen najet až 500 kilometrů a maximální rychlost je stanovena na 180 km/h.


Zpět do archivu